Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Соопштенија Честитка по повод празникот Богојавление
Честитка по повод празникот Богојавление
Вторник, 19 Јануари 2021 13:27

градоначалникот на Општина Штип, Д-р Сашко Николов им го честита празникот Богојавление на граѓаните.

"Да погледнеме во себе си, да го најдеме најдоброто во нас и несебично да го делиме со другите. 

Денеска св.Јован во реката Јордан го крсти Исус Христос, и со тоа крштевањето станува  една од светите тајни во христијанството.
Овој празник, значи духовно раѓање и верба во заедништво.
Нека е честит празникот Богојавление, добро здравје и среќа на сите.

Бог се јави, навистина се јави !"

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Март 2021
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize